top of page

TIPY NA VÝLET

Potřebujete poradit, kam se jít nadýchat čerstvého vzduchu, na rychlou procházku nebo celodenní výlet? Vypsali jsme pár našich oblíbených tipů, které nikdy nezklamou!

IMG_0161.jpg

Růžohorky

01

Přes louky na Růžové hoře vede hned několik turistických tras, mimo jiné také přímo na Sněžku. Po zaslouženém výšlapu po lesní pěšině si za odměnu užijete krásné výhledy a třeba i točené pivo od místních.

IMG_0947.jpg

02

Rozcestí

Odtud můžete zabrousit i do Špindlu, ať už na běžkách či pěšky. Pokud ale chcete objevovat dál místní okolí, pokračování na Černou horu je plné kouzelných výhledů a vyplní vám zbytek dne povedeným výletem.

Obří důl

03

Cesta do Obřáku trvá cca hodinu z centra Pece a je ideální pro odpočinkové dny. Je možné jít jen na otočku nebo pokračovat po šipkách do Modrého dolu.

IMG-2542.jpg

Okolo Pece

04

Příjemná trasa Okolo Pece vás provede blízkým okolím skrz na skrz - lesní pěšiny, potůčky a krásné výhledy. Je také možné si cestu zkrátit a ujít jen kousek.

IMG-8086.jpg
IMG-2332.jpg

Sněžka

05

Kdo nebyl na Sněžce, není nad čím přemýšlet! Kdo však naší nejvyšší chloubu zná, doporučujeme si přivstat a zažít tamní atmosféru jinak, třeba při východu slunce.

IMG_3618.jpg

06

Výrovka

Zde se schází cesty turistů, skialpinistů, běžkařů i ostatních horalů. Po výšlapu můžete pokračovat přímo na Sněžku, na Rozcestí a nebo si celý kopec zaslouženě sjet dolu na saních až do Pece.

bottom of page